arama

Evde Yapabileceğiniz Hobiler

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • ahmet ahmet
  • Oyla
    Loading...

Evde yapabileceğim hobiler nelerdir, diye düşünüyorsanız, sizin için hazırladığımız bu fikirlere bayılacaksınız. Evinizde, yapabileceğiniz çok sayıda hobi çeşitleri var. Evde yapılabilecek hobiler, zannettiğiniz gibi sıkıcı veya sayıca az da değil. Hobi çeşitleri, kendin yap hobi türlerinden, kolektif biçimde evde yapabilecek hobilere dek farklılık gösteriyor. Kendin yap hobi çeşitleri özellikle soğuk havalarda becerilerinizi ortaya koyarak güzel vakit geçireceğiniz tarzda. Hep birlikte bakalım mı?

1. Güzel Bir Maket Yapabilirsiniz?

Biraz sabırlı çalışırsanız araba, uçak, gemi, ev modelleri yapabilirsiniz. Yaptıkça eğleneceksiniz. Evde Yapabileceğiniz hobiler arasında ahşap ev maketi, maket uçaklar, maket arabalar hatta ve hatta maket gemiler gibi pek çok alternatif de var. Yapacağınız bu maketler sevdikleriniz için güzel bir hediye olabilir ve özellikle çocuklar için harika oyuncaklar olacak.

2. Renklerle Eğlenme Zamanı

Boyama kitaplarını çocuğunuzla beraber boyayabilir ve beraber güzel vakit geçirebilirsiniz.

3. Origami Yapmaya Ne Dersiniz?

Kağıt katlama sanatı diye bilinen origami, aynı zamanda çok eğlencelidir. Tek ihtiyacınız olan, renkli kağıtlar . Origami ayrıca,sabrınızı, konsantrasyonunuzu ve yeteneğinizi de geliştirecektir.

4. Yeteneğinizi Bir De Kanaviçe de Deneyin!

Başka nakış işlemeleriyle kıyaslandığında çok daha güzel bir görünüme sahip. Aynı zamanda farklı kullanım alanları da mevcut. Mesela, nevresim takımlarına kanoviçe uygulayabilirsiniz. Çerçeveletip evinize de asabilirsiniz. Otantik ve modern bir hava yakalayacağınızdan kanaviçe ile emin olabilirsiniz.

5. Harika Bir Hobi Daha: Kek ve Pasta Süsleyin!

Eğer mutfakta çok vakit geçirenlerdenseniz, keklerinizi ve pastalarınızı süslemek yeni hobiniz olabilir. Eminiz sevdikleriniz yaptıklarınıza bayılacaklar.

6. Çevreci Bir hobi: Çiçek Bakımı Yapmak!

Balkonunuzda şık bir bahçe dekore edip, çiçek ve bitkiler yetiştirmeye ne dersiniz? Ya da pencerenizin önünü birbirinden renkli çiçeklerle süsleyebilirsiniz. 

7. Akvaryum Hobisini Denmeye var mısınız?

Bu hobi için mevsim fark etmez Evde yapabileceğiniz hobilerden ve dekorasyon açısından yenilikçi. Renk renk balıklar, güzel akvaryum bitkileri ile estetik olarak da tatmin edici bir hobi.

8. Kendi Şık Takınızı Yapmaya Ne Dersiniz?

Süslemeyi seviyorsanız, kendi takınızı kendiniz yapmaya ne dersiniz.Boncukları veya takınızda kullanmak istediğiniz farklı ne varsa aletleriniz ile beraber almayı unutmayın!

9. Boyalı Çakıl Taşlarıyla Evinizi Şımartın!

Sahilden toplayacağınız pürüzsüz taşları rengarenk boyayabilirsiniz. Veya deniz kabuklarını. Eminim evinizin bir köşesinde harika duracaklar!

10. Yabancı Dil Öğrenmek Çok Geç Değil!

Yabancı dili öğrenmenin şimdi tam zamanı! Dil öğrenmeyi hobi olarak düşünün ve eğlenerek öğrenin. Bu arada öğrenmeyi düşündüğünüz dilde kitaplar okumayı, müzik dinlemeyi unutmayın.

11. Eski Eşyalarınızı Atmayın. Dönüştürün!

İster eski sehpanızı boyayın ister, ister eski kazaklarınızı patchwork ile değerlendirin. Ama düşünmeden çöpe atmayın!