arama

Cilt Bakımı İçin Hafta Sonu Detoksu Hazırlama

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • ahmet ahmet
  • Oyla
    Loading...

Cildinizi güzelleştirmek için basit bir hafta son cilt dokusu yapabilirsiniz. Toksinlerin dışarı atılması, masaj ve cilt bakımı gibi bazı hızlı ve kolay bir yöntemler vardır. Taze ve parlak bir cilt ile Pazartesi sabahı uyanmak için işte size bir hafta sonu detoksu!
1-Cuma günü akşam
Cuma günü akşamdan cildinizi temizleyin. Bu yapacağınız detoks için cildinizi hazırlayacaktır Taze meyve (kızılcık, elma, üzüm) ve sebze (brokoli, havuç ve tatlı patates) yiyin.  Acıkırsanız protein olarak haşlanmış (tavuk, hindi)  yiyin . Alkol, tütün ve tüm rafine ve işlenmiş gıdalardan uzak durun. Cildinize losyon ve gece kremi dışında bir şey sürmeyin ve makyaj yapmayın.

2-Cumartesi
SABAH
Sıcak bir bitki çayı için. (Isırgan, zencefil, dulavrat otu, karahindiba) karaciğer ve böbrek fonksiyonlarını geliştirmek için özellikle bu bitkilerin çaylarını için çünkü bu bitkilerin çayları gözlerin etrafındaki şişlikleri ortadan kaldırmak ve cildinizi rahatlatmak için çok yardımcı olacaktır.

ÖĞLEDEN SONRA
Kendinize masaj yapın.  Boyun, koltuk altı, mide, kasık ve lenf bezlerinin olduğu bölgeye yumuşak hareketlerle masaj yapın.

AKŞAM
Küçük bir kase içine sıcak su dökün ve narenciye esansiyel yağı birkaç damla ekleyin.  Suda bir el havlusunu bekletip sıkın ve yüzünüze üzerinde örterek kompres yapın. On dakika uzanın gözenekleriniz açılacaktır. Daha sonra basit bir kil maskesi uygulayın.

3-Pazar
SABAH
Vücudunuzu fırçalayın. Yumuşak bir banyo fırçası ile  duyularınızı uyandırın. Kahve Peeling’i ile vücudunuzdaki toksinleri atın.

AKŞAM
Detoksun sonunda cildinize ballı salatalık maskesi uygulayın.

Yüzünüze bir  yemek kaşığı balı yayın.  Sonra balın üstüne salatalık dilimleri koyun ve sıcak nemli bir bez ile yüzünüzü örterek 15 dakika uzanın. Bal, doğal bir nemlendiricidir. Aynı zamanda yüzdeki kızarıklık ve tahrişleri de ortadan kaldırır. Salatalık ise göz altındaki  şişlik ve morluklara iyi gelecektir.

Yaptığınız cilt bakımı detoksu ile hafta başında pırıl pırıl bir cilt ile işinize gitmeye hazı mısınız?