arama

Buğday Tene Yakışan Saç Renkleri

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • ahmet ahmet
  • Oyla
    Loading...

Bir kadının ten rengini bilmesi gerekir. Çünkü ten rengini bilmek makyaj da dahil olmak üzere saç rengi üzerinde belirleyici özelliğe sahiptir. Ancak, ten rengini tam olarak belirlemek de ten rengine göre saç rengini bulmak da zor bir iştir. Birçok kadın ten rengi ve saç rengi arasındaki uyumun ne kadar önemli olduğunu bilmediği için kendilerini tuhaf duruma sokabiliyor. Bu tarz yanlışlara düşmemek, ortaya kişinin istemediği durumların çıkmasını engellemek için bu uyuma dikkat etmek gerekiyor. Öncelikle her saç renginin her tenine yakışmayacağını anlamak lazım. Bir kişi bu rengi çok seviyor diye saçına uygular ve ten rengi ile taban tabana zıt bir rengi seçerse yanlış yapmış olur. Bir rengi seviyorsunuz diye onu hemen kullanmanız gerekmez, çünkü o renk gerçekten sizin renginiz olmayabilir. Bu yüzden saç rengi değiştirme kararı kadınlar için önemli anlardan biridir. Doğru karar vermek sizi hem zamandan hem de masraftan kurtarır.

Tene Uygun Saç Rengi Seçimi Nasıl Olmalı?

Ten rengi uzmanlar tarafından sıcak ve soğuk diye iki ayrılır. Genel anlamda sarı ve altın tonları sıcak, mavimsi tonlar da soğuk ten rengidir. Kadınların saç renkleri belirlenirken buna dikkat edilmelidir.

Buğday tenlilere hangi saç renkleri yakışır?

Öncelikle ten renginin sıcak mı yoksa soğuk mı olduğuna karar verilmelidir.

Ten rengini belirlemek için sıcak veya soğuk tenlere ait tonlardaki renklerden oluşan aksesuarları teninize tutabilir ve farkı gözlemleyebilirsiniz. Örneğin altın bir kolyeyi boynunuza ya da kolunuza tutun. Eğer tuttuğunuz aksesuar teninize yakın geliyorsa teniniz sıcak renge sahiptir. Elbette direkt olarak ten rengimiz şudur diyemeyiz. Ancak yakın bir tonu herkes kolaylıkla tutturabilir.

Açık Buğday Tene Yakışan Saç Renkleri – Buğday tenlilere hangi saç rengi yakışır?

Bunun için öncelikle cildin koyu ya da açık buğday olup olmadığına karar verilmelidir. Sıcak ve soğuk tenli bayanlara göre buğday tenli bayanlar bu konuda daha kararsız kalabildikleri doğrudur. Bunun nedeni yüzün sönük kalması ve saçların hep geri planda kalmasıdır. Eğer buğday teninize uygun sarı saç rengi tonlarını uygulamak istiyorsanız, bal rengi, kum sarısı, kül sarısı ve koyu altın tonları size uygun olacaktır. Açık renk buğday tenlilerin seçecekleri saç renkleri, genç saç renkleri içerisindedir. Daha çok 30 yaş ve üzeri kadınların kullanması gerekir.

Koyu Buğday Tene Yakışan Saç Renkleri Nelerdir?

Karamel, kumral, siyah ve kızıl renkler koyu buğday tenine sahip kişilerin tercih etmemesi gereken renklerdendir. Özellikle yazın güneşte yanıldıysa bu renklerden mutlaka uzak durulmalıdır. Koyu buğday tenliler biraz daha sıcak ten rengi ile yakınlıktaki renklere yönelmelidir. Örneğin sütlü kahve, çikolata, koyu kumral renkleri kullanılabilir. Bunun dışındaki koyu renkler tercih edilmemelidir