Yağ Lekesi

Kas 24

Yağ Lekesi

Yağ lekesi hanımların özellikle en çok dert yandığı sorunlardan biridir. İnatçı yağ lekelerine hemen müdahale edilmezse çıkartılması çok zor hatta imkansızdır. Tamamen çıkarılsa bile yağ lekesinde iz kalma ihtimali vardır.
Yağ lekesi olur olmaz müdahale edilmeli örneğin ekmek içini yağ lekesinin üzerine koyup bir süre bastırmalısınız sonrasında fazla bekletmeden yıkanmalı.

Giysideki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Bu sayfada yer alan ve yağ lekesi çıkarılırken yararlanabileceğiniz leke çıkarma teknikleri özellikle yıkanabilir, açık renkli kumaşlar için geçerlidir.

Aşağıdaki yağ lekesi nasıl çıkar tavsiyelerini uygularken özellikle yemek yağı lekesi (zeytinyağı, tereyağ, sıvı yağlar) için yağ çözücülü bulaşık sabunu veya deterjanı kullanabilirsiniz. Bulaşık deterjanlarının limon gibi özlü olanlarını daha fazla asit içerdikleri için tercih etmeyin.

Koku ve boya içermeyen bulaşık deterjanları açık renkli giysilerde yağ lekesi çıkarmak için idealdir. Koyu renkli ürünler için bulaşık deterjanı kullanmak kumaşın renklerini soldurabileceğinden dolayı risklidir.

Açık Renkli Giysiden Yağ Lekesi Çıkarma

  • Açık renkli ve yıkanabilir ürünleri yukarıda özellikleri açıklanan ve kaliteli bir bulaşık deterjanıyla fazla bastırmadan ovun.
  • Sonra giysiyi, yaklaşık 15 dakika kadar o şekilde bırakın.
  • Daha sonra, kumaşı etiket talimatında belirtildiği gibi yıkayın.
  • Giysiyi kurutucuya atmak yerine, havayla kendi kendine kurumaya bırakın.
  • Eğer lekenin bir kısmı kalırsa işlemi tekrarlayın.
Arkadaşlarınla Paylaş:Share on Facebook10Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Email this to someone
Etiketler: , , , , ,

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Genel