Patates

Kas 24

Patates

Patates haşlarken eğer haşlama suyunun içerisine bir kaşık margarin koyarsanız patatesler vitaminlerini kaybetmemiş olur, Aynı zamanda patatesler daha çabuk haşlanır.

Ek Bilgi olarak Patates haşlanırken içerisine eğer 1 veya 2 damla sirke koyarsanız hem patatesin rengi daha sarı olur hemde lezzetini arttırmış olursunuz.

Cilt için patates;

Ayrıca iki patatesi rendenin en ince bölümünde rendeleyin. Suyunu sıkın ve bununla yüzünüzü yıkayın. Geriye kalan posasını göz altlarına ve burun üzeri de dahil olmak üzere yüzünüze yayın. Cilde yapışıyor, düşmüyor, rahatlıkla işinizi yaparken yüzde duruyor. 

 

Yarım saat sonra yüzünüzü temizleyin, pürüzssüz bir cildiniz olacak. Sivilceyi engelliyor, ciltteki kırmızılıkları ve gözaltı morluklarını yok ediyor. Burun üzerini tertemiz yapıyor. Özellikle dışarı çıkmadan evvel yapılınca , sanki yüze pudra sürmüş gibi oluyor. Bunu hergün yapmak oldukça faydalıdır.

Arkadaşlarınla Paylaş:Share on Facebook9Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Email this to someone
Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Genel